Çeşmenin Üzerindeki Çöken Beton Iki Can Aldı.

İlçemize bağlı Bağyurdu köyünde çeşmenin üzerindeki çöken beton altında kalan 4 çocuktan 2'si öldü, 2'si yaralandı.

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Bağyurdu Köyü'ne 1 kilometre uzaklıktaki yeni su yolu mevkisindeki piknik alanında meydana geldiği öğrenildi.

İlçemiz Bozkır’a bağlı Bağyurdu Köyü'nde oturan 12 yaşındaki Emre Toksöz, 12 yaşındaki Hüseyin Aktaş, kuzeni 10 yaşındaki Ramazan Aktaş, 9 yaşındaki Mustafa Gök, 12 yaşındaki Muharrem Koşer ve 12 yaşındaki Yılmaz Kılınç, akşam saatlerinde bisikletleriye piknik alanına gittikleri belirtildi.
Bisikletleriyle giden 6 arkadaş çeşmenin üzerine betondan yapılan ve yağmurluk vazifesi gören betonun çöktüğü bildirildi. Çocukların ise Çeşmenin kenarında oynadığı sırada çeşmenin üzerindeki betondan yapılan yağmurluğun belirlenemeyen bir nedenle düştüğü kaydedildi.
Beton parçasının altında kalan ve başından yaralanan Emre Toksöz ve Hüseyin Aktaş olay yerinde hayatını kaybetti. Ramazan Aktaş ve Mustafa Gök de yaralandı. Yara almadan kurtulan çocuklardan Muharrem Koşer, bisikletiyle köye giderek yardım istediği öğrenildi.


Olay yerinde hayatını kaybeden iki çocuğun cesedi köylüler tarafından çıkartıldı. Yaralı Ramazan Aktaş ve Mustafa Gök de ambulansla Bozkır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan 2 çocuk, yapılan ilk tedavinin ardından ambulansla Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Göçük altında kalan ve yaşamını yitiren iki çocuğun cesedinin ise Köy Muhtarlığı'na ait morga kaldırıldığı belirtildi.

Hayatını kaybeden Emre Toksöz ile Hüseyin Aktaş, bugün Bağyurdu köyüne ait kabristanlığa defnedileceği öğrenilirken, cenaze merasimine ilçemiz Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek’in de katılacağı öğrenildi.

6 çocuğunda ilçemizde bulunan Derviş Mustafa Öztunç İlköğretim Okulu öğrencisi oldukları belirtildi.

Bağyurdu Köyünde yaşanan ve ilçemizi de üzüntüye boğan bu üzücü olayla ilgili soruşturma da sürüyor.

Çeşmenin Üzerindeki Çöken Beton Iki Can Aldı. Çeşmenin Üzerindeki Çöken Beton Iki Can Aldı. Reviewed by Bozkır Dernekleri on Temmuz 06, 2011 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.